skibsby

Fredagsholdet er ved at gøre boldrummet klar til den nye fodboldsæson

Nyheder fodbold
6. januar 2012 - 16:39 af: Kaj Nielsen



Fodboldafdelingens boldrum er p.t. under ændring. Nogle af boldreolerne er taget ned og resten bliver det i næste uge. Reolerne afløses af boldvogne til hver enkelt træner. Det kan virke lidt rodet mens ændringen står på men vi håber på at denne løsning vil blive til alles tilfredshed.

Der er nogle som allerede er startet udendørs træning op og det kan være lidt vanskeligt at finde de nødvendige bolde, men aftal allerede nu med undertegnede om at få tildelt bolde og en boldvogn med kodelås. Ellers må I bruge de løse bolde som i kort tid er tilgængelig for alle med nøgle til boldrummet.

Også skab til tøj m.v. bliver der kodelås til. Og disse vil være klar inden så længe - vi påregner at være færdig med projektet omkring 1. februar. Da det er et større projekt som vi ikke kan lave på een gang håber vi på Jeres tålmodighed mens arbejdet står på.

På fredagsholdets vegne.



Kaj Nielsen