skibsby

Tilmelding til hold under HF HjørringUdskriv side

Vælg hold på listen i bunden af denne side, og klik derefter på "Tilmeld" nederst i "Info"-kolonnen til højre for holdlisten.

Som noget nyt i år, skal du selv melde spilleren til håndboldholdene i HF Hjørring her på hjemmesiden. Du betaler ved tilmelding med ét af de nævnte betalingskort.

For at kunne tilmelde en spiller til et hold, skal spilleren først oprettes som medlem. BEMÆRK, på ungdomsholdene er det barnets navn og fødselsdag, som skal udfyldes ved oprettelse og tilmelding - IKKE navnet på den betalende forælder. Medlemmerne i samme husstand kan godt tilmeldes under samme e-mail adresse og samme mobilnummer. Det betyder blot, at de får fælles adgangskode, og systemet vil hver gang spørge, hvem af medlemmerne, som man ønsker at tilmelde.

Du skal kun oprette spilleren som medlem den første gang du tilmelder et hold i HF Hjørring. Herefter SKAL du bruge spillerens eksisterende profil, når du ønsker at melde spilleren til andre hold i SHI eller HF Hjørring. Hvis spilleren eksempelvis allerede er tilmeldt et hold i SHI's gymnastikafdeling, skal du bruge det eksisterende medlemslogin, når du melder spilleren til hold i HF Hjørring

Læs følgende brugervejledning, som indeholder svar på de fleste spørgsmål:
Vejledning - tilmelding via hjemmesiden

Hotline kl. 19.00 - 21.30: Jesper Bangsgaard, tlf. 24 84 65 55

Betaling sker
ved tilmelding.