Menu

Den blå tråd

Den blå tråd er udarbejdet af SHI’s fodboldudvalg med det formål at synliggøre hvilke værdier børne- og ungdomsfodbolden i SHI skal foregå under.  

Det er vigtigt for fodboldudvalget at fastslå at SHI er en breddeklub, hvor der skal være plads til alle. Det er derfor vigtigt at alle trænere og ledere i fodboldafdelingen kender og respekterer det værdigrundlag og de retningslinjer der står i Den blå tråd.

Formålet med ungdomsfodbold i SHI er:

  • At give alle mulighed for at spille fodbold, således at de udfordres på det niveau, der passer til den enkelte spillers alder, talent og indstilling. 
  • At alle medlemmer efterlever ungdomsafdelingens værdigrundlag. 
  • At alle medlemmer får gode sportslige og sociale oplevelser uanset niveau.
  • At der laves holddeling, som tager udgangspunkt i de enkelte spilleres niveau, således alle spillere får sportslige udfordringer. Der tilmeldes hold som passer til DBU’s turneringsstruktur. Dette gælder også privatturneringer.
  • Vi vil arbejde for, at SHI fortsat er en klub, hvor det sociale samvær er i højsæde. Klubben skal være et trygt miljø, fyldt med gode oplevelser og plads til alle.

Målsætninger:

  • At der arbejdes for, at der til enhver tid er tilstrækkeligt med velkvalificerede, positive, inspirerende og veluddannede trænere og ledere til rådighed i klubben. - At fremstå som en aktiv, kvalitetsbevidst og moderne ungdomsafdeling.
  • At give medlemmerne mulighed for, under velorganiserede og trygge rammer, at dyrke fodbold på forskellige niveauer. - At tilstræbe, at det sportslige niveau til enhver tid bliver bestemt af de enkelte årganges sammensætning samt spillernes individuelle behov.
  • At spillerne føres gennem ungdomsrækkerne – U5 til U19 – således at der sker en så harmonisk udvikling som muligt, og som betyder, at det er naturligt at fortsætte i seniorafdelingen.
  • At fastholde og udvikle den gode klubånd og det sociale liv i klubben.
  • Vi vil være en rummelig klub, hvor der er plads til forskellighed. Der skal i SHI være plads til både seriøsitet og hygge. Klubben skal således kunne tilbyde fodbold på forskellige niveauer.
  • I SHI lægges der vægt på den enkelte spillers glæde og selvværd frem for resultatet. I SHI ønsker vi, at lære spillerne, at fodbold er en holdsport, og alle har en værdi i en større sammenhæng, nemlig hele holdets udvikling.

SHI’s ungdomsfodbolds værdigrundlag:

  • Fodbold for alle
  • Respekt
  • Udvikling

Niveauinddeling i forbindelse med stævne- og turneringskampe:

I SHI har vi som mål at være en fodboldklub, hvor alle kan spille fodbold uanset deres sportslige niveau. Samtidigt skal alle spillere have den sportslige udfordring, der er passende til netop deres niveau.

DBU har i hæftet ”Holdninger og handlinger” beskrevet den nye måde at tænke og spille børne- og ungdomsfodbold på.Vi har i SHI derfor bestemt følgende principper for børne- og ungdomsfodbold i SHI. 

Link til Holdninger og handlinger: http://www.dbu.dk/~/media/Files/DBU_Broendby/bu/holdningshaefte_2012.pdf

 

Børnefodbold:

U5 - U7

  • Alle træner sammen i årgangen. 
  • Ingen niveauopdeling til DBU-kampe.
  • Ingen niveauopdeling til Cups’.
  • HAK princippet.

U8 

  • Der kan være begyndende niveauopdeling efter 25-50-25 modellen til træning, men alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • Niveauopdeling i DBU-kampe, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • Niveauopdeling til Cups’, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • HAK princippet.

U9 

  • Der kan være begyndende niveauopdeling efter 25-50-25 modellen til træning, men alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • Niveauopdeling i DBU-kampe, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • Niveauopdeling til Cups’, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • HAK princippet.

U10-11

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • En fleksibel niveaudeling, stadig med fokus på 25-50-25 princippet.
  • Ingen selektion.
  • Alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • HAK princippet.

U12

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • En fleksibel niveaudeling, stadig med fokus på 25-50-25 princippet.
  • Her kan en selektering påbegyndes, men det er ikke et krav.
  • Al selektion skal altid foregå rettidigt og med henblik på at udvikle spillerne.
  • Alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • HAK princippet.

Ungdomsfodbold:

U13-U15

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • Der niveauinddeles til kamp efter de niveauer, som de enkelte turneringer udbyder.
  • Al selektion skal altid foregå med henblik på at udvikle spillerne.
  • For A,B,C hold gælder HAK princippet.
  • For Mester hold tilstræbes HAK princippet, men alle spillere har krav på spilletid.

U16-U19

  • Her vil det være naturligt at inddele efter deres udviklingstrin.
  • Der niveauinddeles til kamp efter de niveauer, som de enkelte turneringer udbyder.
  • Al selektion skal altid foregå med henblik på at udvikle spillerne.
  • For B og C hold tilstræbes HAK princippet.
  • De udtagne spillere har krav på spilletid.
Kommende kampe
November 2020
28.
lørdag
10.00
Bagterp IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 44
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hjørring Kunstgræsbane
28.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 44
Hjørring Kunstgræsbane
Farsø/Ullits IK
Hjørring Kunstgræsbane
28.
lørdag
11.00
Team Østvendsyssel
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2A (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 968
Dronninglund Kunstgræs
SHI/BTI
Dronninglund Kunstgræs
28.
lørdag
11.00
Team Østvendsyssel
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2A (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 968
Dronninglund Kunstgræs
SHI/BTI
Dronninglund Kunstgræs
28.
lørdag
11.00
Biersted/Nørhalne/Vadum
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 89
Aabybro Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (1)
Aabybro Kunstgræsbane
28.
lørdag
11.20
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 44
Hjørring Kunstgræsbane
Hjørring IF
Hjørring Kunstgræsbane
28.
lørdag
11.40
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 89
Aabybro Kunstgræsbane
IF Skjold Sæby
Aabybro Kunstgræsbane
28.
lørdag
12.00
Nørresundby FB
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 12
NFB Kunstgræs Lindholm
SHI/BTI
NFB Kunstgræs Lindholm
28.
lørdag
12.20
Sjørring B
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 89
Aabybro Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (1)
Aabybro Kunstgræsbane
28.
lørdag
13.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Højene Hallen
Skagen IK
Højene Hallen
29.
søndag
10.40
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 91
Kunstgræsbanen Jetsmark
Aars IK
Kunstgræsbanen Jetsmark
29.
søndag
11.00
Jetsmark IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 152
Kunstgræsbanen Jetsmark
SHI/BTI
Kunstgræsbanen Jetsmark
29.
søndag
11.20
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 91
Kunstgræsbanen Jetsmark
Jetsmark IF
Kunstgræsbanen Jetsmark
29.
søndag
13.00
Randers Freja
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 455
Randers Stadion, kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Randers Stadion, kunstgræs
29.
søndag
13.00
Nørresundby FB
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - efterår 2020 • Pulje 360
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
29.
søndag
13.30
Brazil Football College
Herrer
Senior
Futsal 1. division Vest • Nord-puljen
Grenaa Idrætscenter
Skibsby-Højene IF
Grenaa Idrætscenter
December 2020
5.
lørdag
11.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Højene Hallen
Nørresundby FB
Højene Hallen
5.
lørdag
11.18
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) - 5./6. dec. • Pulje 962
Ravnshøj Hallen
Kvissel-Ravnshøj IF (2)
Ravnshøj Hallen
5.
lørdag
12.12
Bagterp IF (2)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) - 5./6. dec. • Pulje 962
Ravnshøj Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Ravnshøj Hallen
5.
lørdag
12.18
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) - 5./6. dec. • Pulje 961
Lundergård Hallen (Inde)
Nørresundby FB
Lundergård Hallen (Inde)
5.
lørdag
12.30
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) - 5./6. dec. • Pulje 962
Ravnshøj Hallen
Hjørring IF (2)
Ravnshøj Hallen
5.
lørdag
12.36
Hjørring IF (1)
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) - 5./6. dec. • Pulje 961
Lundergård Hallen (Inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Lundergård Hallen (Inde)
5.
lørdag
13.12
TSV
Herrer
U10
Futsal - U10 Drenge (11) - 5./6. dec. • Pulje 961
Lundergård Hallen (Inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Lundergård Hallen (Inde)
5.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
Senior
Futsal 1. division Vest • Nord-puljen
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Eastside Futsal Viborg
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
5.
lørdag
14.00
SHI/BTI
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 12
Hjørring Kunstgræsbane
Aars IK
Hjørring Kunstgræsbane
6.
søndag
09.00
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 919
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Hjørring Futsal Klub
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
09.00
SHI/BAMSIF (2)
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (10) - 5./6. dec. • Pulje 955
Hirtshals Idrætscenter (inde)
Team Horne-Hirtshals
Hirtshals Idrætscenter (inde)
6.
søndag
09.18
SHI/BAMSIF (1)
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (10) - 5./6. dec. • Pulje 955
Hirtshals Idrætscenter (inde)
Hjørring IF
Hirtshals Idrætscenter (inde)
6.
søndag
09.36
JIF/SIV
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 919
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
09.36
Team Horne-Hirtshals
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (10) - 5./6. dec. • Pulje 955
Hirtshals Idrætscenter (inde)
SHI/BAMSIF (1)
Hirtshals Idrætscenter (inde)
6.
søndag
09.54
Hjørring Futsal Klub
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 919
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
09.54
Hjørring IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (10) - 5./6. dec. • Pulje 955
Hirtshals Idrætscenter (inde)
SHI/BAMSIF (2)
Hirtshals Idrætscenter (inde)
6.
søndag
10.12
SHI/BAMSIF (2)
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge B (10) - 5./6. dec. • Pulje 955
Hirtshals Idrætscenter (inde)
SHI/BAMSIF (1)
Hirtshals Idrætscenter (inde)
6.
søndag
10.18
Hjørring IF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (10) - 5./6. dec. • Pulje 957
Østervrå Hallen
SHI/BAMSIF
Østervrå Hallen
6.
søndag
10.30
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 919
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
JIF/SIV
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
10.36
SHI/BAMSIF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (10) - 5./6. dec. • Pulje 957
Østervrå Hallen
ØVI/TTB
Østervrå Hallen
6.
søndag
11.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2002-03) 11M - efterår 2020 • Pulje 351
Højene Hallen
Trekroner/Skovsgård
Højene Hallen
6.
søndag
11.12
SHI/BAMSIF
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (10) - 5./6. dec. • Pulje 957
Østervrå Hallen
Hjørring IF
Østervrå Hallen
6.
søndag
11.18
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 920
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Aalborg KFUM
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
11.18
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge (07) - 5./6. dec. • Pulje 930
Brønderslev Hallen
Brønderslev IF (1)
Brønderslev Hallen
6.
søndag
11.18
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge (07) - 5./6. dec. • Pulje 929
Løkken Idrætscenter
Jetsmark IF
Løkken Idrætscenter
6.
søndag
11.18
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge A/B (09) - 5./6. dec. • Pulje 946
Ravnshøj Hallen
Frederikshavn fI
Ravnshøj Hallen
6.
søndag
11.30
ØVI/TTB
Herrer
U11
Futsal - U11 Drenge C (10) - 5./6. dec. • Pulje 957
Østervrå Hallen
SHI/BAMSIF
Østervrå Hallen
6.
søndag
11.54
B52/Aalborg
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 920
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
12.12
Aalborg KFUM
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 920
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
12.12
Frederikshavn fI
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge (07) - 5./6. dec. • Pulje 930
Brønderslev Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Brønderslev Hallen
6.
søndag
12.12
Hjørring Futsal Klub (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge (07) - 5./6. dec. • Pulje 929
Løkken Idrætscenter
Skibsby-Højene IF (1)
Løkken Idrætscenter
6.
søndag
12.12
Bangsbo Freja
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge A/B (09) - 5./6. dec. • Pulje 946
Ravnshøj Hallen
Skibsby-Højene IF
Ravnshøj Hallen
6.
søndag
12.18
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (09) - 5./6. dec. • Pulje 949
Østervrå Hallen
ØVI/TTB
Østervrå Hallen
6.
søndag
12.30
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge (07) - 5./6. dec. • Pulje 930
Brønderslev Hallen
Hjørring Futsal Klub (2)
Brønderslev Hallen
6.
søndag
12.30
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U14
Futsal - U14 Drenge (07) - 5./6. dec. • Pulje 929
Løkken Idrætscenter
Team Horne-Hirtshals
Løkken Idrætscenter
6.
søndag
12.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge A/B (09) - 5./6. dec. • Pulje 946
Ravnshøj Hallen
Bagterp IF
Ravnshøj Hallen
6.
søndag
12.48
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 1 (05) - 5./6. dec. • Pulje 920
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
B52/Aalborg
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
6.
søndag
13.12
Tornby IF
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (09) - 5./6. dec. • Pulje 949
Østervrå Hallen
Skibsby-Højene IF
Østervrå Hallen
6.
søndag
13.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
Futsal - U12 Drenge C (09) - 5./6. dec. • Pulje 949
Østervrå Hallen
Hjørring IF
Østervrå Hallen
6.
søndag
13.36
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
Futsal - U19 Drenge Liga 2 (02-03) - 5./6. dec. • Pulje 913
Lundergård Hallen (Inde)
Hjørring IF
Lundergård Hallen (Inde)
6.
søndag
13.36
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 2 (05) - 5./6. dec. • Pulje 921
Fiberhallen
Hjørring Futsal Klub
Fiberhallen
6.
søndag
13.54
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 2 (05) - 5./6. dec. • Pulje 922
Brønderslev Hallen
B52/Aalborg (2)
Brønderslev Hallen
6.
søndag
14.12
Brønderslev IF
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 2 (05) - 5./6. dec. • Pulje 922
Brønderslev Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Brønderslev Hallen
6.
søndag
14.30
Brønderslev IF
Herrer
U19
Futsal - U19 Drenge Liga 2 (02-03) - 5./6. dec. • Pulje 913
Lundergård Hallen (Inde)
Skibsby-Højene IF
Lundergård Hallen (Inde)
6.
søndag
14.30
B52/Aalborg (1)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 2 (05) - 5./6. dec. • Pulje 921
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF (1)
Fiberhallen
6.
søndag
14.48
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
Futsal - U19 Drenge Liga 2 (02-03) - 5./6. dec. • Pulje 913
Lundergård Hallen (Inde)
Tårs/Ugilt IF
Lundergård Hallen (Inde)
6.
søndag
14.48
Svenstrup-Godthåb IF
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 2 (05) - 5./6. dec. • Pulje 922
Brønderslev Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Brønderslev Hallen
6.
søndag
14.48
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U16
Futsal - U16 Drenge Liga 2 (05) - 5./6. dec. • Pulje 921
Fiberhallen
Team Tornby-Horne-Hirtshals
Fiberhallen
6.
søndag
15.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 455
Højene Hallen
HOG Hinnerup
Højene Hallen
9.
onsdag
18.30
Aalborg KFUM
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Aal. KFUM Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Aal. KFUM Kunstgræs
12.
lørdag
09.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 81
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
TSV
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 81
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Brønderslev IF
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
10.30
Hjørring IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 81
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
11.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
U19 Drenge (02-03) INDE/2. stævne • Pulje 28
Asaa Hallen
Jammerbugt FC (1)
Asaa Hallen
12.
lørdag
11.00
Lundergård IU (1)
Herrer
U8
U8 Drenge (13) INDE/2. stævne • Pulje 81
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
11.12
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 39
Sport & Kulturcenter Brovst
Øster Han Herred
Sport & Kulturcenter Brovst
12.
lørdag
11.36
AaB (1)
Herrer
U19
U19 Drenge (02-03) INDE/2. stævne • Pulje 28
Asaa Hallen
Skibsby-Højene IF
Asaa Hallen
12.
lørdag
11.36
Aabybro IF (1)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 39
Sport & Kulturcenter Brovst
Skibsby-Højene IF (2)
Sport & Kulturcenter Brovst
12.
lørdag
11.40
SIV
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
12.00
Team Østvendsyssel
Herrer
U19
U19 Drenge (02-03) INDE/2. stævne • Pulje 28
Asaa Hallen
Skibsby-Højene IF
Asaa Hallen
12.
lørdag
12.00
Jetsmark IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 39
Sport & Kulturcenter Brovst
Skibsby-Højene IF (2)
Sport & Kulturcenter Brovst
12.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
12.20
Østervraa IF
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
12.30
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Hjørring IF
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
12.36
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 39
Sport & Kulturcenter Brovst
Aalborg KFUM (1)
Sport & Kulturcenter Brovst
12.
lørdag
12.40
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
SIV
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
12.50
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Østervraa IF
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
13.00
Hjørring IF
Herrer
U9
U9 Drenge (12) INDE/2. stævne • Pulje 69
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
13.10
Støvring IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 54
Arena Himmerland
SHI/BAMSIF (1)
Arena Himmerland
12.
lørdag
13.30
SHI/BAMSIF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 54
Arena Himmerland
RKG
Arena Himmerland
12.
lørdag
13.40
AaB
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 54
Arena Himmerland
SHI/BAMSIF (1)
Arena Himmerland
12.
lørdag
13.50
Skibsby-Højene IF (1)
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Fortuna Hjørring
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
14.00
Jetsmark IF
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
14.12
Jetsmark IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (07) INDE/2. stævne • Pulje 114
Klokkerholm Hallen
Skibsby-Højene IF
Klokkerholm Hallen
12.
lørdag
14.20
Skibsby-Højene IF (1)
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Jetsmark IF
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
14.30
Skibsby-Højene IF (2)
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Øster Han Herred
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
14.36
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (07) INDE/2. stævne • Pulje 114
Klokkerholm Hallen
Øster Han Herred
Klokkerholm Hallen
12.
lørdag
14.48
Klokkerholm IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (07) INDE/2. stævne • Pulje 114
Klokkerholm Hallen
Skibsby-Højene IF
Klokkerholm Hallen
12.
lørdag
14.50
Øster Han Herred
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
15.00
Fortuna Hjørring
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
15.20
Skibsby-Højene IF (2)
Kvinder
U12
U12 Piger (09) INDE/2. stævne • Pulje 120
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
12.
lørdag
15.40
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) INDE/2. stævne • Pulje 50
ØAH Hallen, Halvrimmen
LKB/Gistrup (1)
ØAH Hallen, Halvrimmen
12.
lørdag
15.50
Øster Han Herred
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) INDE/2. stævne • Pulje 50
ØAH Hallen, Halvrimmen
Skibsby-Højene IF
ØAH Hallen, Halvrimmen
12.
lørdag
16.15
Hjørring Futsal Klub
Herrer
Senior
Futsal 1. division Vest • Nord-puljen
Hallen Park Vendia
Skibsby-Højene IF
Hallen Park Vendia
12.
lørdag
16.20
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) INDE/2. stævne • Pulje 50
ØAH Hallen, Halvrimmen
Aalborg KFUM
ØAH Hallen, Halvrimmen
13.
søndag
10.00
Dronninglund IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 53
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
SHI/BAMSIF (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
13.
søndag
10.20
SHI/BAMSIF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 53
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Lundergård IU
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
13.
søndag
10.40
SHI/BAMSIF (2)
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) INDE/2. stævne • Pulje 53
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
SIV
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
13.
søndag
11.40
Lundergård IU
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) INDE/2. stævne • Pulje 56
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
SHI/BAMSIF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
13.
søndag
12.00
SHI/BAMSIF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) INDE/2. stævne • Pulje 56
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Bangsbo Freja
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
13.
søndag
12.10
AaB
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) INDE/2. stævne • Pulje 56
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
SHI/BAMSIF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
13.
søndag
12.15
Skibsby-Højene IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 - Vinterturnering (2007) 11M • Pulje 7
Højene Hallen
AaB (U14 piger)
Højene Hallen
13.
søndag
13.20
Jetsmark IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) INDE/2. stævne • Pulje 48
AaB Hallen
Skibsby-Højene IF
AaB Hallen
13.
søndag
13.40
Aalborg Chang
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) INDE/2. stævne • Pulje 48
AaB Hallen
Skibsby-Højene IF
AaB Hallen
13.
søndag
14.00
Aabybro IF (2)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 40
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Skibsby-Højene IF (1)
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
søndag
14.10
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) INDE/2. stævne • Pulje 48
AaB Hallen
Aalborg KFUM (2)
AaB Hallen
13.
søndag
14.24
Biersted IF
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 40
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Skibsby-Højene IF (1)
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
søndag
14.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) INDE/2. stævne • Pulje 48
AaB Hallen
AaB
AaB Hallen
13.
søndag
15.00
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 40
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Aalborg KFUM (2)
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
13.
søndag
15.24
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U14
U14 Drenge (07) INDE/2. stævne • Pulje 40
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Jetsmark IF (1)
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B