Menu

Den blå tråd

Den blå tråd er udarbejdet af SHI’s fodboldudvalg med det formål at synliggøre hvilke værdier børne- og ungdomsfodbolden i SHI skal foregå under.  

Det er vigtigt for fodboldudvalget at fastslå at SHI er en breddeklub, hvor der skal være plads til alle. Det er derfor vigtigt at alle trænere og ledere i fodboldafdelingen kender og respekterer det værdigrundlag og de retningslinjer der står i Den blå tråd.

Formålet med ungdomsfodbold i SHI er:

  • At give alle mulighed for at spille fodbold, således at de udfordres på det niveau, der passer til den enkelte spillers alder, talent og indstilling. 
  • At alle medlemmer efterlever ungdomsafdelingens værdigrundlag. 
  • At alle medlemmer får gode sportslige og sociale oplevelser uanset niveau.
  • At der laves holddeling, som tager udgangspunkt i de enkelte spilleres niveau, således alle spillere får sportslige udfordringer. Der tilmeldes hold som passer til DBU’s turneringsstruktur. Dette gælder også privatturneringer.
  • Vi vil arbejde for, at SHI fortsat er en klub, hvor det sociale samvær er i højsæde. Klubben skal være et trygt miljø, fyldt med gode oplevelser og plads til alle.

Målsætninger:

  • At der arbejdes for, at der til enhver tid er tilstrækkeligt med velkvalificerede, positive, inspirerende og veluddannede trænere og ledere til rådighed i klubben. - At fremstå som en aktiv, kvalitetsbevidst og moderne ungdomsafdeling.
  • At give medlemmerne mulighed for, under velorganiserede og trygge rammer, at dyrke fodbold på forskellige niveauer. - At tilstræbe, at det sportslige niveau til enhver tid bliver bestemt af de enkelte årganges sammensætning samt spillernes individuelle behov.
  • At spillerne føres gennem ungdomsrækkerne – U5 til U19 – således at der sker en så harmonisk udvikling som muligt, og som betyder, at det er naturligt at fortsætte i seniorafdelingen.
  • At fastholde og udvikle den gode klubånd og det sociale liv i klubben.
  • Vi vil være en rummelig klub, hvor der er plads til forskellighed. Der skal i SHI være plads til både seriøsitet og hygge. Klubben skal således kunne tilbyde fodbold på forskellige niveauer.
  • I SHI lægges der vægt på den enkelte spillers glæde og selvværd frem for resultatet. I SHI ønsker vi, at lære spillerne, at fodbold er en holdsport, og alle har en værdi i en større sammenhæng, nemlig hele holdets udvikling.

SHI’s ungdomsfodbolds værdigrundlag:

  • Fodbold for alle
  • Respekt
  • Udvikling

Niveauinddeling i forbindelse med stævne- og turneringskampe:

I SHI har vi som mål at være en fodboldklub, hvor alle kan spille fodbold uanset deres sportslige niveau. Samtidigt skal alle spillere have den sportslige udfordring, der er passende til netop deres niveau.

DBU har i hæftet ”Holdninger og handlinger” beskrevet den nye måde at tænke og spille børne- og ungdomsfodbold på.Vi har i SHI derfor bestemt følgende principper for børne- og ungdomsfodbold i SHI. 

Link til Holdninger og handlinger: http://www.dbu.dk/~/media/Files/DBU_Broendby/bu/holdningshaefte_2012.pdf

 

Børnefodbold:

U5 - U7

  • Alle træner sammen i årgangen. 
  • Ingen niveauopdeling til DBU-kampe.
  • Ingen niveauopdeling til Cups’.
  • HAK princippet.

U8 

  • Der kan være begyndende niveauopdeling efter 25-50-25 modellen til træning, men alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • Niveauopdeling i DBU-kampe, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • Niveauopdeling til Cups’, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • HAK princippet.

U9 

  • Der kan være begyndende niveauopdeling efter 25-50-25 modellen til træning, men alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • Niveauopdeling i DBU-kampe, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • Niveauopdeling til Cups’, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • HAK princippet.

U10-11

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • En fleksibel niveaudeling, stadig med fokus på 25-50-25 princippet.
  • Ingen selektion.
  • Alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • HAK princippet.

U12

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • En fleksibel niveaudeling, stadig med fokus på 25-50-25 princippet.
  • Her kan en selektering påbegyndes, men det er ikke et krav.
  • Al selektion skal altid foregå rettidigt og med henblik på at udvikle spillerne.
  • Alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • HAK princippet.

Ungdomsfodbold:

U13-U15

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • Der niveauinddeles til kamp efter de niveauer, som de enkelte turneringer udbyder.
  • Al selektion skal altid foregå med henblik på at udvikle spillerne.
  • For A,B,C hold gælder HAK princippet.
  • For Mester hold tilstræbes HAK princippet, men alle spillere har krav på spilletid.

U16-U19

  • Her vil det være naturligt at inddele efter deres udviklingstrin.
  • Der niveauinddeles til kamp efter de niveauer, som de enkelte turneringer udbyder.
  • Al selektion skal altid foregå med henblik på at udvikle spillerne.
  • For B og C hold tilstræbes HAK princippet.
  • De udtagne spillere har krav på spilletid.
Kommende kampe
Januar 2022
22.
lørdag
10.30
TSV
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 - Vinterturnering (2009) 11M • Pulje 510
Vodskov Stadion
Skibsby-Højene IF
Vodskov Stadion
22.
lørdag
11.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Hjørring IF (2)
Fiberhallen
22.
lørdag
11.00
SHI/BTI
UDS
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 115
Hirtshals Kunstgræsbane
Team Østvendsyssel
Hirtshals Kunstgræsbane
22.
lørdag
11.20
Dronninglund IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF (2)
Fiberhallen
22.
lørdag
11.30
Øster Han Herred
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF (1)
Fiberhallen
22.
lørdag
11.40
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Hjørring IF (2)
Fiberhallen
22.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Øster Han Herred
Fiberhallen
22.
lørdag
12.20
Hjørring IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF (1)
Fiberhallen
22.
lørdag
12.50
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) INDE • Pulje 36
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF (2)
Fiberhallen
22.
lørdag
13.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (12) INDE • Pulje 51
Vrejlev Hæstrup Hallen
Lundergård IU
Vrejlev Hæstrup Hallen
22.
lørdag
13.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 509
Hjørring Kunstgræsbane
LKB/Gistrup
Hjørring Kunstgræsbane
22.
lørdag
13.08
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
13.24
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Hjørring IF (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
13.24
Hjørring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
13.30
Østervraa IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (12) INDE • Pulje 51
Vrejlev Hæstrup Hallen
Skibsby-Højene IF
Vrejlev Hæstrup Hallen
22.
lørdag
13.40
Hjørring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
13.40
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Hjørring IF (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
13.48
Bindslev/Tversted IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
14.20
Hjallerup IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (12) INDE • Pulje 51
Vrejlev Hæstrup Hallen
Skibsby-Højene IF
Vrejlev Hæstrup Hallen
22.
lørdag
14.20
Tårs/Ugilt IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
14.50
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (12) INDE • Pulje 51
Vrejlev Hæstrup Hallen
Poulstrup Vrejlev 81
Vrejlev Hæstrup Hallen
22.
lørdag
14.50
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Fortuna Hjørring
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
15.20
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 65
Tylstrup Hallen
Lundergård IU (2)
Tylstrup Hallen
22.
lørdag
15.20
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
IF Skjold Sæby
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
15.50
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 65
Tylstrup Hallen
Hirtshals B
Tylstrup Hallen
22.
lørdag
15.50
Bagterp IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
22.
lørdag
16.20
Brønderslev IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge (14) INDE • Pulje 65
Tylstrup Hallen
Skibsby-Højene IF
Tylstrup Hallen
23.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
Frederikshavn fI
Bagterp Hallen
23.
søndag
10.20
Hirtshals B
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Bagterp Hallen
23.
søndag
10.30
IF Skjold Sæby (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (1)
Bagterp Hallen
23.
søndag
10.50
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
IF Skjold Sæby (1)
Bagterp Hallen
23.
søndag
11.10
Hjørring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (1)
Bagterp Hallen
23.
søndag
11.20
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
Frederikshavn fI
Bagterp Hallen
23.
søndag
11.50
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) INDE • Pulje 57
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Bagterp Hallen
23.
søndag
12.40
Hjørring IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) INDE • Pulje 38
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Skibsby-Højene IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
23.
søndag
13.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 48
Lundergård Hallen (Inde)
Skibsby-Højene IF
Lundergård Hallen (Inde)
23.
søndag
13.10
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) INDE • Pulje 38
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Øster Han Herred
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
23.
søndag
13.30
Jetsmark IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) INDE • Pulje 38
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
Skibsby-Højene IF
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
23.
søndag
13.40
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 48
Lundergård Hallen (Inde)
Nørresundby FB
Lundergård Hallen (Inde)
23.
søndag
13.50
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) INDE • Pulje 38
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
LKB/Gistrup
Jetsmark Idrætscenter - Hal A/B
23.
søndag
14.10
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 48
Lundergård Hallen (Inde)
Voersaa IF
Lundergård Hallen (Inde)
23.
søndag
14.20
IF Skjold Sæby
-
Kvinder
U10
U10 Piger (12) INDE • Pulje 103
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF
Bagterp Hallen
23.
søndag
14.30
Hjallerup IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (12) INDE • Pulje 48
Lundergård Hallen (Inde)
Skibsby-Højene IF
Lundergård Hallen (Inde)
23.
søndag
14.50
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger (12) INDE • Pulje 103
Bagterp Hallen
Frederikshavn fI
Bagterp Hallen
23.
søndag
15.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Futsal 1. division Vest • Nord-puljen
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
Hjørring Futsal Klub
Astrup/Sønderskov Hallen (inde)
23.
søndag
15.20
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger (12) INDE • Pulje 103
Bagterp Hallen
Aabybro IF (2)
Bagterp Hallen
23.
søndag
15.50
Øster Han Herred
-
Kvinder
U10
U10 Piger (12) INDE • Pulje 103
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF
Bagterp Hallen
29.
lørdag
11.30
Bangsbo Freja
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 115
Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
SHI/BTI
Kunstgræsbane Bjerget (Bangsbo)-Jyske Bank Arena
29.
lørdag
11.30
SHI/BTI
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 507
Hjørring Kunstgræsbane
RKG
Hjørring Kunstgræsbane
29.
lørdag
12.15
Nørresundby FB
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 1/2 / Træningskamp • Træningskamp
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
29.
lørdag
12.45
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 3 - Vinterturnering (2009) 11M • Pulje 510
Hjørring Kunstgræsbane
Hjørring FK
Hjørring Kunstgræsbane
30.
søndag
09.00
Hjørring Futsal Klub (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge A (10) - Futsal • Pulje 927
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF
Fiberhallen
30.
søndag
09.54
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A (10) - Futsal • Pulje 927
Fiberhallen
Aalborg Chang
Fiberhallen
30.
søndag
10.48
Hjørring Futsal Klub (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge A (10) - Futsal • Pulje 927
Fiberhallen
Skibsby-Højene IF
Fiberhallen
30.
søndag
11.20
Hjørring Futsal Klub (2)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 108
Sulsted Hallen
Skibsby-Højene IF
Sulsted Hallen
30.
søndag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) - Futsal • Pulje 932
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Kvissel-Ravnshøj IF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
11.56
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 108
Sulsted Hallen
Hjørring Futsal Klub (1)
Sulsted Hallen
30.
søndag
12.06
RKG
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) - Futsal • Pulje 932
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
12.32
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 108
Sulsted Hallen
St. Restrup IF
Sulsted Hallen
30.
søndag
13.00
Brazil Football College
-
Herrer
Senior
Futsal 1. division Vest • Nord-puljen
Grenaa Idrætscenter
Skibsby-Højene IF
Grenaa Idrætscenter
30.
søndag
13.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) - Futsal • Pulje 932
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Aalborg Freja
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
13.36
Hjørring IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (11) - Futsal • Pulje 932
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
13.48
Bagterp IF (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) - Futsal • Pulje 933
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF
Bagterp Hallen
30.
søndag
13.54
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B/C (10) - Futsal • Pulje 929
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Hjørring Futsal Klub (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
14.30
St. Restrup IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B/C (10) - Futsal • Pulje 929
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (2)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
14.42
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) - Futsal • Pulje 933
Bagterp Hallen
TSV
Bagterp Hallen
30.
søndag
15.24
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B/C (10) - Futsal • Pulje 929
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Aalborg Chang
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
15.36
Bagterp IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) - Futsal • Pulje 933
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF
Bagterp Hallen
30.
søndag
16.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
Senior
Herrer L2L3/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 106
Sulsted Hallen
Sulsted IF
Sulsted Hallen
30.
søndag
16.18
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B/C (10) - Futsal • Pulje 928
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Hjørring Futsal Klub (1)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
16.18
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer L2L3/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 106
Sulsted Hallen
FC Ljiljan, Ålborg
Sulsted Hallen
30.
søndag
16.36
Sulsted IF
-
Herrer
Senior
Herrer L2L3/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 106
Sulsted Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Sulsted Hallen
30.
søndag
16.54
FC Ljiljan, Ålborg
-
Herrer
Senior
Herrer L2L3/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 106
Sulsted Hallen
Skibsby-Højene IF (1)
Sulsted Hallen
30.
søndag
17.12
TSV
-
Herrer
U12
U12 Drenge B/C (10) - Futsal • Pulje 928
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Skibsby-Højene IF (1)
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
17.30
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge B/C (10) - Futsal • Pulje 928
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
Gjøl B
Bjergby Mygdal Hallen (inde)
30.
søndag
17.30
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer L2L3/Futsal - Regionsmesterskab • Pulje 106
Sulsted Hallen
Skibsby-Højene IF (1)
Sulsted Hallen
Februar 2022
4.
fredag
18.00
Sjørring/Koldby/Hørdum
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 115
Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
SHI/BTI
Skyum Idrætsefterskole Kunstgræs
5.
lørdag
09.45
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 - Vinterturnering (2008) 11M • Pulje 509
Hjørring Kunstgræsbane
IK Rosendal
Hjørring Kunstgræsbane
5.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 63
Kunstgræsbane Gug Boldklub
Alliancen IF
Kunstgræsbane Gug Boldklub
5.
lørdag
10.40
Viborg FF (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 63
Kunstgræsbane Gug Boldklub
Skibsby-Højene IF (1)
Kunstgræsbane Gug Boldklub
5.
lørdag
11.00
IF Skjold Sæby (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 94
Hjallerup Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (2)
Hjallerup Kunstgræsbane
5.
lørdag
11.20
Gug B (1)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 63
Kunstgræsbane Gug Boldklub
Skibsby-Højene IF (1)
Kunstgræsbane Gug Boldklub
5.
lørdag
11.40
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 94
Hjallerup Kunstgræsbane
Rebild Syd
Hjallerup Kunstgræsbane
5.
lørdag
12.20
Vrå/Børglum IF / Skallerup-Vennebjerg IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 94
Hjallerup Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (2)
Hjallerup Kunstgræsbane
5.
lørdag
14.00
HEI
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Vrå Kunstgræsbane
Udehold
Vrå Kunstgræsbane
6.
søndag
10.00
Bindslev/Tversted IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Bagterp Hallen
6.
søndag
10.08
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Bagterp IF (2)
Bagterp Hallen
6.
søndag
10.16
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Bagterp IF (1)
Bagterp Hallen
6.
søndag
10.24
Bagterp IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (1)
Bagterp Hallen
6.
søndag
10.32
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Bagterp IF (2)
Bagterp Hallen
6.
søndag
10.40
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Bindslev/Tversted IF (1)
Bagterp Hallen
6.
søndag
10.48
Bindslev/Tversted IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (15) INDE • Pulje 75
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Bagterp Hallen
6.
søndag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bagterp Hallen
Bagterp IF
Bagterp Hallen
6.
søndag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 25
Chang's Baner (Kunstgræs)
Aalborg Chang (2)
Chang's Baner (Kunstgræs)
6.
søndag
12.00
IF Skjold Sæby
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF
Bagterp Hallen
6.
søndag
12.30
Fortuna Hjørring
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bagterp Hallen
Skibsby-Højene IF
Bagterp Hallen
6.
søndag
12.40
Aars IK (1)
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 25
Chang's Baner (Kunstgræs)
Skibsby-Højene IF
Chang's Baner (Kunstgræs)
6.
søndag
13.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) INDE • Pulje 108
Bagterp Hallen
Tårs/Ugilt IF
Bagterp Hallen
6.
søndag
13.20
Vejgaard B
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 3. stævne • Pulje 25
Chang's Baner (Kunstgræs)
Skibsby-Højene IF
Chang's Baner (Kunstgræs)