Menu

Den blå tråd

Den blå tråd er udarbejdet af SHI’s fodboldudvalg med det formål at synliggøre hvilke værdier børne- og ungdomsfodbolden i SHI skal foregå under.  

Det er vigtigt for fodboldudvalget at fastslå at SHI er en breddeklub, hvor der skal være plads til alle. Det er derfor vigtigt at alle trænere og ledere i fodboldafdelingen kender og respekterer det værdigrundlag og de retningslinjer der står i Den blå tråd.

Formålet med ungdomsfodbold i SHI er:

  • At give alle mulighed for at spille fodbold, således at de udfordres på det niveau, der passer til den enkelte spillers alder, talent og indstilling. 
  • At alle medlemmer efterlever ungdomsafdelingens værdigrundlag. 
  • At alle medlemmer får gode sportslige og sociale oplevelser uanset niveau.
  • At der laves holddeling, som tager udgangspunkt i de enkelte spilleres niveau, således alle spillere får sportslige udfordringer. Der tilmeldes hold som passer til DBU’s turneringsstruktur. Dette gælder også privatturneringer.
  • Vi vil arbejde for, at SHI fortsat er en klub, hvor det sociale samvær er i højsæde. Klubben skal være et trygt miljø, fyldt med gode oplevelser og plads til alle.

Målsætninger:

  • At der arbejdes for, at der til enhver tid er tilstrækkeligt med velkvalificerede, positive, inspirerende og veluddannede trænere og ledere til rådighed i klubben. - At fremstå som en aktiv, kvalitetsbevidst og moderne ungdomsafdeling.
  • At give medlemmerne mulighed for, under velorganiserede og trygge rammer, at dyrke fodbold på forskellige niveauer. - At tilstræbe, at det sportslige niveau til enhver tid bliver bestemt af de enkelte årganges sammensætning samt spillernes individuelle behov.
  • At spillerne føres gennem ungdomsrækkerne – U5 til U19 – således at der sker en så harmonisk udvikling som muligt, og som betyder, at det er naturligt at fortsætte i seniorafdelingen.
  • At fastholde og udvikle den gode klubånd og det sociale liv i klubben.
  • Vi vil være en rummelig klub, hvor der er plads til forskellighed. Der skal i SHI være plads til både seriøsitet og hygge. Klubben skal således kunne tilbyde fodbold på forskellige niveauer.
  • I SHI lægges der vægt på den enkelte spillers glæde og selvværd frem for resultatet. I SHI ønsker vi, at lære spillerne, at fodbold er en holdsport, og alle har en værdi i en større sammenhæng, nemlig hele holdets udvikling.

SHI’s ungdomsfodbolds værdigrundlag:

  • Fodbold for alle
  • Respekt
  • Udvikling

Niveauinddeling i forbindelse med stævne- og turneringskampe:

I SHI har vi som mål at være en fodboldklub, hvor alle kan spille fodbold uanset deres sportslige niveau. Samtidigt skal alle spillere have den sportslige udfordring, der er passende til netop deres niveau.

DBU har i hæftet ”Holdninger og handlinger” beskrevet den nye måde at tænke og spille børne- og ungdomsfodbold på.Vi har i SHI derfor bestemt følgende principper for børne- og ungdomsfodbold i SHI. 

Link til Holdninger og handlinger: http://www.dbu.dk/~/media/Files/DBU_Broendby/bu/holdningshaefte_2012.pdf

 

Børnefodbold:

U5 - U7

  • Alle træner sammen i årgangen. 
  • Ingen niveauopdeling til DBU-kampe.
  • Ingen niveauopdeling til Cups’.
  • HAK princippet.

U8 

  • Der kan være begyndende niveauopdeling efter 25-50-25 modellen til træning, men alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • Niveauopdeling i DBU-kampe, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • Niveauopdeling til Cups’, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • HAK princippet.

U9 

  • Der kan være begyndende niveauopdeling efter 25-50-25 modellen til træning, men alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • Niveauopdeling i DBU-kampe, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • Niveauopdeling til Cups’, men SHI anbefaler, så vidt muligt, lige inddeling af hold og så tilmelding i række der passer hertil.
  • HAK princippet.

U10-11

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • En fleksibel niveaudeling, stadig med fokus på 25-50-25 princippet.
  • Ingen selektion.
  • Alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • HAK princippet.

U12

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • En fleksibel niveaudeling, stadig med fokus på 25-50-25 princippet.
  • Her kan en selektering påbegyndes, men det er ikke et krav.
  • Al selektion skal altid foregå rettidigt og med henblik på at udvikle spillerne.
  • Alle træner samtidigt og der startes og sluttes sammen.
  • HAK princippet.

Ungdomsfodbold:

U13-U15

  • Her vil det være naturligt at inddele børnene efter deres udviklingstrin.
  • Der niveauinddeles til kamp efter de niveauer, som de enkelte turneringer udbyder.
  • Al selektion skal altid foregå med henblik på at udvikle spillerne.
  • For A,B,C hold gælder HAK princippet.
  • For Mester hold tilstræbes HAK princippet, men alle spillere har krav på spilletid.

U16-U19

  • Her vil det være naturligt at inddele efter deres udviklingstrin.
  • Der niveauinddeles til kamp efter de niveauer, som de enkelte turneringer udbyder.
  • Al selektion skal altid foregå med henblik på at udvikle spillerne.
  • For B og C hold tilstræbes HAK princippet.
  • De udtagne spillere har krav på spilletid.
Kommende kampe
Maj 2021
16.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger A-B (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 54
Højene Hallen
Vodskov IF/Grindsted-Uggerhalne IF
Højene Hallen
16.
søndag
11.00
Aars IK
UHT
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 955
Sondrup Park (Aars)
Skibsby-Højene IF
Sondrup Park (Aars)
16.
søndag
11.30
Støvring IF
2 - 4
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2B (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 721
Støvring Stadion
SHI/BTI
Støvring Stadion
16.
søndag
13.30
Skibsby-Højene IF
UHT
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (2002-03) 11M- forår 2021 • Pulje 311
Højene Hallen
NUGF/Foulum
Højene Hallen
16.
søndag
15.00
Skibsby-Højene IF (1)
UDS
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 287
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Højene Hallen
16.
søndag
15.30
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 28
Højene Hallen
Skagen IK
Højene Hallen
17.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2021 • Pulje 25
Højene Hallen
Bindslev/Tversted IF
Højene Hallen
17.
mandag
19.00
Vraa/Børglum IF (2)
-
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2021 • Pulje B
Vrå Stadion
Skibsby-Højene IF
Vrå Stadion
18.
tirsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2021 • Pulje 56
Højene Hallen
GVL Løkken
Højene Hallen
19.
onsdag
18.00
Thise IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M Hverdag - Forår 2021 • Pulje 110
Bruuns Arena, Thise
Skibsby-Højene IF
Bruuns Arena, Thise
20.
torsdag
18.30
DHF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 661
Dybvad Stadion
Skibsby-Højene IF
Dybvad Stadion
20.
torsdag
18.30
Bangsbo Freja
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (08) 8M - Forår 2021 • Pulje 7
Bangsbo Frejas anlæg
SHI/BTI
Bangsbo Frejas anlæg
20.
torsdag
19.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 28
Højene Hallen
FC Vakok
Højene Hallen
20.
torsdag
19.00
Skibsby-Højene IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 287
Højene Hallen
Thise IF
Højene Hallen
22.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 11
Højene Hallen
Frederikshavn fI
Højene Hallen
22.
lørdag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 955
Højene Hallen
FCThy Piger
Højene Hallen
22.
lørdag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - forår 2021 • Pulje 613
Højene Hallen
Randers Freja
Højene Hallen
22.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (2002-03) 11M- forår 2021 • Pulje 311
Højene Hallen
Randers Freja
Højene Hallen
22.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 13
Højene Hallen
Frederikshavn fI
Højene Hallen
22.
lørdag
13.30
SHI/BTI
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2B (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 721
Højene Hallen
Støvring IF
Højene Hallen
22.
lørdag
15.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2005) 11M - forår 2021 • Pulje 461
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Skibsby-Højene IF
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
23.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U12
U12 Piger A-B (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 54
Højene Hallen
Frederikshavn fI
Højene Hallen
24.
mandag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 661
Højene Hallen
BTI/SIF
Højene Hallen
24.
mandag
13.00
Biersted/Nørhalne/Vadum IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 361
Vadum Hallen
Skibsby-Højene IF
Vadum Hallen
24.
mandag
13.30
Bangsbo Freja
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 287
Bangsbo Frejas anlæg
Skibsby-Højene IF (2)
Bangsbo Frejas anlæg
24.
mandag
17.00
FC Silkeborg
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - forår 2021 • Pulje 455
Buskelundskolen
Skibsby-Højene IF
Buskelundskolen
25.
tirsdag
17.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 352
Højene Hallen
Hjørring IF (2)
Højene Hallen
25.
tirsdag
17.30
Bagterp IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 381
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF (1)
Schlie Arena
25.
tirsdag
17.50
Hjørring IF (4)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 352
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
25.
tirsdag
17.50
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 381
Schlie Arena
Bindslev/Tversted IF
Schlie Arena
25.
tirsdag
17.50
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 381
Schlie Arena
Hirtshals B
Schlie Arena
25.
tirsdag
18.10
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 352
Højene Hallen
Vraa/Børglum IF
Højene Hallen
25.
tirsdag
18.10
Bagterp IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 381
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF (2)
Schlie Arena
25.
tirsdag
18.30
PSI/Serritslev
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 352
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
25.
tirsdag
18.30
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 381
Schlie Arena
Bagterp IF (1)
Schlie Arena
25.
tirsdag
18.50
Bagterp IF (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Hverdag/2. stævne • Pulje 381
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF (2)
Schlie Arena
25.
tirsdag
19.00
Frederikshavn fI
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 28
Park Empire
Skibsby-Højene IF (1)
Park Empire
25.
tirsdag
19.00
PSI/Serritslev
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 29
Serritslev Stadion
Skibsby-Højene IF (2)
Serritslev Stadion
25.
tirsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - forår 2021 • Pulje 613
Højene Hallen
RK07
Højene Hallen
25.
tirsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2021 • Pulje B
Højene Hallen
Hundelev B
Højene Hallen
26.
onsdag
18.00
Bagterp IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M Hverdag - Forår 2021 • Pulje 110
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
26.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M Hverdag - Forår 2021 • Pulje 213
Højene Hallen
Tårs/Ugilt IF
Højene Hallen
26.
onsdag
18.30
Hjørring AIK Frem (3)
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2021 • Pulje 25
Frem Parken
Skibsby-Højene IF
Frem Parken
26.
onsdag
18.30
SHI/BTI
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (08) 8M - Forår 2021 • Pulje 7
Bindslev Stadion
Vraa/Børglum IF-Skallerup/Vennebjerg IF
Bindslev Stadion
28.
fredag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2021 • Pulje 56
Højene Hallen
Hjørring AIK Frem
Højene Hallen
29.
lørdag
10.00
Skagen IK
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M Weekend - Forår 2021 • Pulje 204
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
29.
lørdag
10.00
BTI/SIF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 13
Bindslev Stadion
Skibsby-Højene IF
Bindslev Stadion
29.
lørdag
10.00
Klokkerholm IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Weekend - Forår 2021 • Pulje 305
Klokkerholm Stadion
Skibsby-Højene IF (1)
Klokkerholm Stadion
29.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 358
Bagterp Idrætsanlæg
Frederikshavn fI (2)
Bagterp Idrætsanlæg
29.
lørdag
10.00
Brønderslev IF (1)
-
Kvinder
U7
U7 Piger (14) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 377
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
29.
lørdag
10.00
Hirtshals B (2)
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 388
Bangsbo Frejas anlæg
Skibsby-Højene IF
Bangsbo Frejas anlæg
29.
lørdag
10.20
Hjørring IF (1)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 358
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
29.
lørdag
10.20
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U7
U7 Piger (14) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 377
Arena Kop & Kande
Brønderslev IF (2)
Arena Kop & Kande
29.
lørdag
10.30
TSV
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 5 (2007) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 661
Tylstrup Stadion
Skibsby-Højene IF
Tylstrup Stadion
29.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U7
U7 Piger (14) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 377
Arena Kop & Kande
Fortuna Hjørring (1)
Arena Kop & Kande
29.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 388
Bangsbo Frejas anlæg
Bangsbo Freja (U5)
Bangsbo Frejas anlæg
29.
lørdag
11.00
Bagterp IF (2)
-
Herrer
U7
U7 Drenge (14) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 358
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
29.
lørdag
11.20
Klokkerholm IF
-
Herrer
U6
U6 Drenge (15) 3M - Weekend/2. stævne • Pulje 388
Bangsbo Frejas anlæg
Skibsby-Højene IF
Bangsbo Frejas anlæg
29.
lørdag
11.30
JIF/SIV
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2005) 11M - forår 2021 • Pulje 461
Ingstrup Stadion
Skibsby-Højene IF
Ingstrup Stadion
29.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 955
Højene Hallen
FC Skanderborg
Højene Hallen
29.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 28
Højene Hallen
Hjørring IF
Højene Hallen
29.
lørdag
14.00
Skagen IK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2006) 11M - forår 2021 • Pulje 531
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
29.
lørdag
15.30
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 29
Højene Hallen
Dronninglund IF
Højene Hallen
29.
lørdag
16.00
MorsØ FC
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (2002-03) 11M- forår 2021 • Pulje 311
Morsø Multipark
Skibsby-Højene IF
Morsø Multipark
30.
søndag
10.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 11
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
30.
søndag
10.00
Aalborg KFUM (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (10) 8M - Forår 2021 • Pulje 103
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Skibsby-Højene IF
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
30.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M Weekend - Forår 2021 • Pulje 206
Højene Hallen
Hjørring IF
Højene Hallen
30.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B-C (11) 5M Weekend - Forår 2021 • Pulje 218
Højene Hallen
Vraa/Børglum IF
Højene Hallen
30.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Weekend - Forår 2021 • Pulje 325
Højene Hallen
Lundergård IU
Højene Hallen
30.
søndag
11.00
Team Østvendsyssel
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - forår 2021 • Pulje 613
Dronninglund Ny Stadion
Skibsby-Højene IF
Dronninglund Ny Stadion
30.
søndag
11.00
SHI/BTI
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 741
Bindslev Stadion
Bangsbo Freja
Bindslev Stadion
30.
søndag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) 8M - Forår 2021 • Pulje 105
Højene Hallen
Jetsmark IF
Højene Hallen
30.
søndag
11.15
Hjørring IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Weekend - Forår 2021 • Pulje 305
Hjørring IF's Anlæg
Skibsby-Højene IF (2)
Hjørring IF's Anlæg
30.
søndag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - forår 2021 • Pulje 455
Højene Hallen
Støvring IF
Højene Hallen
30.
søndag
12.00
Storvorde/Sejlflod B
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2B (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 721
Storvorde Sejlflod Stadion
SHI/BTI
Storvorde Sejlflod Stadion
30.
søndag
12.00
Aabybro IF (1)
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Weekend - Forår 2021 • Pulje 326
Aabybro Idrætscenter
Skibsby-Højene IF (2)
Aabybro Idrætscenter
31.
mandag
17.30
Fortuna Hjørring
-
Kvinder
U12
U12 Piger A-B (09) 8M - Forår 2021 • Pulje 54
Landlyst Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Landlyst Idrætsanlæg
31.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Forår 2021 • Pulje 25
Højene Hallen
Klokkerholm IF
Højene Hallen
31.
mandag
19.00
Tårs/Ugilt IF
-
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2021 • Pulje B
SCO Park
Skibsby-Højene IF
SCO Park
31.
mandag
19.00
Thise IF
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 287
Bruuns Arena, Thise
Skibsby-Højene IF (1)
Bruuns Arena, Thise
31.
mandag
19.00
Tårs/Ugilt IF
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 287
SCO Park
Skibsby-Højene IF (2)
SCO Park
Juni 2021
1.
tirsdag
19.00
Sulsted IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 29
Sulsted Stadion
Skibsby-Højene IF (2)
Sulsted Stadion
1.
tirsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 361
Højene Hallen
Aabybro IF
Højene Hallen
2.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M Hverdag - Forår 2021 • Pulje 110
Højene Hallen
Bangsbo Freja
Højene Hallen
2.
onsdag
18.00
Bagterp IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M Hverdag - Forår 2021 • Pulje 213
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
2.
onsdag
18.30
ØVI/TTB
-
Herrer
U13
U13 Drenge C (08) 8M - Forår 2021 • Pulje 7
Thorshøj Stadion
SHI/BTI
Thorshøj Stadion
3.
torsdag
19.00
Skibsby-Højene IF (2)
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Forår 2021 • Pulje 287
Højene Hallen
Bangsbo Freja
Højene Hallen
4.
fredag
19.00
Hjallerup IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 29
Hjallerup Stadion / Klubhus
Skibsby-Højene IF (2)
Hjallerup Stadion / Klubhus
4.
fredag
19.00
Bagterp IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Forår 2021 • Pulje 56
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
5.
lørdag
10.00
Frederikshavn fI
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 741
Park Empire
SHI/BTI
Park Empire
5.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (10) 8M - Forår 2021 • Pulje 103
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
5.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M Weekend - Forår 2021 • Pulje 204
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
5.
lørdag
10.00
Fortuna Hjørring
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Weekend - Forår 2021 • Pulje 326
Landlyst Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF (2)
Landlyst Idrætsanlæg
5.
lørdag
11.00
Øster Han Herred
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2006) 11M - forår 2021 • Pulje 531
Brovst IF´s Anlæg
Skibsby-Højene IF
Brovst IF´s Anlæg
5.
lørdag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3 (2005) 11M - forår 2021 • Pulje 461
Højene Hallen
Hals FS
Højene Hallen
5.
lørdag
11.30
Lemvig GF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - forår 2021 • Pulje 613
Lemvig Stadion
Skibsby-Højene IF
Lemvig Stadion
5.
lørdag
11.30
SHI/BTI
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2B (2008) 11M - forår 2021 • Pulje 721
Bindslev Stadion
RKG
Bindslev Stadion
5.
lørdag
13.00
Aalborg KFUM
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (2002-03) 11M- forår 2021 • Pulje 311
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
Skibsby-Højene IF
Nordjyske Bank Arena (KFUM)
5.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 4 (2002-03) 11M/9M - forår 2021 • Pulje 361
Højene Hallen
NUBI
Højene Hallen
5.
lørdag
14.00
Tårs/Ugilt IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Forår 2021 • Pulje 28
SCO Park
Skibsby-Højene IF (1)
SCO Park