Menu

Fodboldskole i SHI

image

BILLETSALGET TIL DBU FODBOLDSKOLE i SKIBSBY-HØJENE ER SPARKET I GANG!


Og i 2020 står SHI fodboldskole klar til at give børn og unge en uforglemmelig uge i deres sommerferie.
Klubben glæder sig igen til at åbne dørene for fodboldglade børn og unge, som kan se frem til en lærerig uge med mere end 25 timers træning. Fodboldskolen er for både piger og drenge, for begyndere og erfarne spillere, hvor alle spillere kommer til at møde gode holdkammerater, venner og dedikerede trænere.

Deltagere på DBU Fodboldskole i SHI får: 
• 5 dage med sved på panden og smil på læben
• En lækker tøjpakke fra Hummel med T-shirt, shorts og strømper
• En fodbold fra Select
• Drikkedunk
• DBU Fodboldskole diplom
• Frisk frugt
• Frokostordning
• Kompetent træning som gør dig til en bedre fodboldspiller
• Muligheden for at få nye og gode venner

Prisen for det hele er kun 879 kr. og du kan købe din billet lige her: https://fodboldskole.dbu.dk/



Obs - (prisen stiger til 979,- pr. 1. maj 2020)

Kort fakta:

  • Uge 31 - mandag til fredag kl. 9-15
  • For børn og unge født i 2005-2013

GIV EN STOR OPLEVELSE PÅ DBU FODBOLDSKOLE I JULEGAVE
Giv den perfekte julegave til dit barn, barnebarn, nevø eller niece.

Sådan fungerer det:
1. Vælg en fodboldskole
2. Køb, print og pak billetten ind
3. Giv den perfekte gave til dit barn

Kommende kampe
August 2021
5.
torsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen
Hirtshals B
Højene Hallen
6.
fredag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 48
Højene Hallen
TSI/Stenum
Højene Hallen
7.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2021 • Pulje 12
Højene Hallen
IF Skjold Sæby
Højene Hallen
7.
lørdag
15.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2021 • Pulje 24
Højene Hallen
Hirtshals B
Højene Hallen
9.
mandag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen
Vejgaard B
Højene Hallen
9.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2021 • Pulje B
Højene Hallen
Vraa/Børglum IF (1)
Højene Hallen
12.
torsdag
18.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 531
Højene Hallen
Strandby-Elling-Nielstrup IF
Højene Hallen
14.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 43
Højene Hallen
TSV
Højene Hallen
14.
lørdag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 515
Højene Hallen
Aalborg Freja
Højene Hallen
14.
lørdag
11.30
Vodskov IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 641
Vodskov Stadion
SHI/BTI
Vodskov Stadion
14.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 721
Højene Hallen
IF Skjold Sæby
Højene Hallen
14.
lørdag
13.00
Brønderslev IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 411
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
14.
lørdag
13.00
Ilbro/Lørslev IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 48
Ilbro Stadion
Skibsby-Højene IF
Ilbro Stadion
14.
lørdag
14.00
Hjørring AIK Frem
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2021 • Pulje 12
Frem Parken
Skibsby-Højene IF
Frem Parken
14.
lørdag
14.00
Skagen IK
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2021 • Pulje 24
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
15.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 741
Højene Hallen
Hjørring FK
Højene Hallen
15.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge A2 (11) 8M - Efterår 2021 • Pulje 59
Højene Hallen
Lundergård IU
Højene Hallen
15.
søndag
11.00
VRI
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 613
NES Park
SHI/BTI
NES Park
15.
søndag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 955
Højene Hallen
Støvring IF
Højene Hallen
15.
søndag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 45
Højene Hallen
BTI/SIF
Højene Hallen
15.
søndag
12.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 531
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
15.
søndag
13.00
Gug B
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 405
Skjøtt Arena
Skibsby-Højene IF
Skjøtt Arena
15.
søndag
13.00
Hals FS
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2008) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 941
Hals Stadion
Skibsby-Højene IF
Hals Stadion
15.
søndag
13.00
Skagen IK
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2021 • Pulje 265
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
15.
søndag
13.00
Kirkeholdet Vrå
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2021 • Pulje 86
Vrå Stadion
Skibsby-Højene IF
Vrå Stadion
16.
mandag
19.00
Skallerup/Vennebjerg IF
-
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2021 • Pulje B
Skallerup Hallen
Skibsby-Højene IF
Skallerup Hallen
16.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Efterår 2021 • Pulje 2
Højene Hallen
Hjørring AIK Frem (3)
Højene Hallen
17.
tirsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) 8M Hverdag - Efterår 2021 • Pulje 68
Højene Hallen
GVL Løkken
Højene Hallen
17.
tirsdag
18.30
Jetsmark IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2021 • Pulje 515
Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
17.
tirsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 2 - Efterår 2021 • Pulje 12
Højene Hallen
Hjørring IF
Højene Hallen
18.
onsdag
18.00
Bangsbo Freja
-
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 43
Bangsbo Frejas anlæg
Skibsby-Højene IF
Bangsbo Frejas anlæg
18.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) 5M - Hverdag - Efterår 2021 • Pulje 125
Højene Hallen
Hirtshals B
Højene Hallen
19.
torsdag
17.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge C (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 49
Højene Hallen
Jerslev/Sterup IF
Højene Hallen
19.
torsdag
18.00
Brønderslev IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 741
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
19.
torsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 48
Højene Hallen
Tornby IF
Højene Hallen
20.
fredag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2021 • Pulje 86
Højene Hallen
Tårs/Ugilt IF (2)
Højene Hallen
21.
lørdag
10.00
Hjallerup IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge B (10) 8M - Efterår 2021 • Pulje 45
Hjallerup Stadion / Klubhus
Skibsby-Højene IF
Hjallerup Stadion / Klubhus
21.
lørdag
10.00
Vraa/Børglum IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B-C (12) 5M Weekend - Efterår 2021 • Pulje 96
Vrå Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Vrå Kunstgræsbane
21.
lørdag
10.00
Thise IF
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 154
Bruuns Arena, Thise
Skibsby-Højene IF (2)
Bruuns Arena, Thise
21.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Kvinder
U8
U8 Piger (14) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 155
Højene Hallen
Fortuna Hjørring
Højene Hallen
21.
lørdag
11.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge B (14) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 134
Højene Hallen
Frederikshavn fI
Højene Hallen
21.
lørdag
14.00
Frederikshavn fI
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2021 • Pulje 24
Park Empire
Skibsby-Højene IF
Park Empire
21.
lørdag
15.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 405
Højene Hallen
Ingstrup Efterskoles IF
Højene Hallen
22.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (13) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 108
Højene Hallen
Hjørring IF
Højene Hallen
22.
søndag
11.30
SHI/BTI
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 613
Bindslev Stadion
Aalborg KFUM
Bindslev Stadion
22.
søndag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2008) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 941
Højene Hallen
Aalborg Freja
Højene Hallen
22.
søndag
11.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C (13) 5M - Weekend - Efterår 2021 • Pulje 114
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
22.
søndag
14.00
Fortuna Hjørring
-
Kvinder
Senior
Kvinder Serie 2 11M/9M - Efterår 2021 • Pulje 265
Landlyst Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Landlyst Idrætsanlæg
22.
søndag
15.00
SHI/BTI
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2021 • Pulje 641
Bindslev Stadion
Brønderslev IF
Bindslev Stadion
22.
søndag
15.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 411
Højene Hallen
Vraa/Børglum IF
Højene Hallen
23.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2021 • Pulje B
Højene Hallen
Bindslev/Tversted IF
Højene Hallen
23.
mandag
19.00
Flauenskjold IF
-
Herrer
Senior
Herrer C (16+) 7M - Efterår 2021 • Pulje 2
Flauenskjold Stadion
Skibsby-Højene IF
Flauenskjold Stadion
23.
mandag
19.00
Harken UGF
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2021 • Pulje 48
EkspertFugen Arena, Harken
Skibsby-Højene IF
EkspertFugen Arena, Harken
24.
tirsdag
17.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C (12) 5M Weekend - Efterår 2021 • Pulje 87
Højene Hallen
Poulstrup Vrejlev 81
Højene Hallen
24.
tirsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge C (11) 8M Hverdag - Efterår 2021 • Pulje 68
Højene Hallen
Team Horne-Hirtshals
Højene Hallen
25.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (2005) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 411
Højene Hallen
Stidsholt IF (1)
Højene Hallen
25.
onsdag
18.00
Vodskov IF
-
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2009) 8M - efterår 2021 • Pulje 955
Vodskov Stadion
Skibsby-Højene IF
Vodskov Stadion
25.
onsdag
18.00
Bjergby/Mygdal IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C (14) 5M - Hverdag - Efterår 2021 • Pulje 125
Bjergby Mygdal Hallen
Skibsby-Højene IF
Bjergby Mygdal Hallen
25.
onsdag
18.30
Poulstrup Vrejlev 81
-
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2021 • Pulje 86
Vrejlev/Hæstrup Hallen
Skibsby-Højene IF
Vrejlev/Hæstrup Hallen
25.
onsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2021 • Pulje 405
Højene Hallen
Jammerbugt FC
Højene Hallen
25.
onsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 3 (2008) 11M/9M - efterår 2021 • Pulje 941
Højene Hallen
BTI/SIF
Højene Hallen