Menu

Fodboldskole i SHI

image

BILLETSALGET TIL DBU FODBOLDSKOLE i SKIBSBY-HØJENE ER SPARKET I GANG!


Og i 2020 står SHI fodboldskole klar til at give børn og unge en uforglemmelig uge i deres sommerferie.
Klubben glæder sig igen til at åbne dørene for fodboldglade børn og unge, som kan se frem til en lærerig uge med mere end 25 timers træning. Fodboldskolen er for både piger og drenge, for begyndere og erfarne spillere, hvor alle spillere kommer til at møde gode holdkammerater, venner og dedikerede trænere.

Deltagere på DBU Fodboldskole i SHI får: 
• 5 dage med sved på panden og smil på læben
• En lækker tøjpakke fra Hummel med T-shirt, shorts og strømper
• En fodbold fra Select
• Drikkedunk
• DBU Fodboldskole diplom
• Frisk frugt
• Frokostordning
• Kompetent træning som gør dig til en bedre fodboldspiller
• Muligheden for at få nye og gode venner

Prisen for det hele er kun 879 kr. og du kan købe din billet lige her: https://fodboldskole.dbu.dk/



Obs - (prisen stiger til 979,- pr. 1. maj 2020)

Kort fakta:

  • Uge 31 - mandag til fredag kl. 9-15
  • For børn og unge født i 2005-2013

GIV EN STOR OPLEVELSE PÅ DBU FODBOLDSKOLE I JULEGAVE
Giv den perfekte julegave til dit barn, barnebarn, nevø eller niece.

Sådan fungerer det:
1. Vælg en fodboldskole
2. Køb, print og pak billetten ind
3. Giv den perfekte gave til dit barn

Kommende kampe
August 2020
3.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2020 • Pulje A
Højene Hallen
Bjergby/Mygdal IF
Højene Hallen
5.
onsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
M+32
Vendelboerne Oldboys 2020 • Pulje B
Højene Hallen
Horne KFUM
Højene Hallen
7.
fredag
19.00
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 48
Højene Hallen
Øster Brønderslev IF
Højene Hallen
8.
lørdag
11.00
IF Skjold Sæby
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 455
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sæby
8.
lørdag
12.00
RK07
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Kristrup Stadion
Skibsby-Højene IF
Kristrup Stadion
8.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen
Sindal IF
Højene Hallen
9.
søndag
14.00
Harken UGF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 23
EkspertFugen Arena, Harken
Skibsby-Højene IF
EkspertFugen Arena, Harken
10.
mandag
17.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
10.
mandag
19.00
Tornby IF
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2020 • Pulje A
Tornby Stadion
Skibsby-Højene IF
Tornby Stadion
10.
mandag
19.00
Fortuna Hjørring (1)
Kvinder
Senior
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2020 • Pulje 45
Landlyst Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Landlyst Idrætsanlæg
11.
tirsdag
19.00
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 47
Højene Hallen
Strandby-Elling-Nielstrup IF
Højene Hallen
12.
onsdag
18.00
Team Horne-Hirtshals
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 771
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF
Schlie Arena
12.
onsdag
18.00
Brønderslev IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (06) 8M - Efterår 2020 • Pulje 5
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
12.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge C (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 27
Højene Hallen
Hjørring IF
Højene Hallen
12.
onsdag
18.00
BTI/THH
Kvinder
U13
U13 Piger C (08) 8M - Efterår 2020 • Pulje 63
Bindslev Stadion
Skibsby-Højene IF
Bindslev Stadion
12.
onsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
M+32
Vendelboerne Oldboys 2020 • Pulje B
Højene Hallen
Uggerby IF
Højene Hallen
12.
onsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C (04) 8M - Efterår 2020 • Pulje 1
Højene Hallen
ØVI/TTB
Højene Hallen
13.
torsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 17
Højene Hallen
Frederikshavn fI
Højene Hallen
13.
torsdag
19.00
Hundelev B
Kvinder
Senior
Kvinder C1 (15+) 7M - Efterår 2020 • Pulje 40
Gølstrup Stadion
Skibsby-Højene IF
Gølstrup Stadion
14.
fredag
17.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 105
Højene Hallen
Lundergård IU
Højene Hallen
14.
fredag
18.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen
Fortuna Hjørring
Højene Hallen
14.
fredag
18.50
Bindslev/Tversted IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 105
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
14.
fredag
19.00
IF Fremad Nørhalne (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 48
Nørhalne Stadion
Skibsby-Højene IF (2)
Nørhalne Stadion
14.
fredag
19.00
TSV
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2002-03) 11/9M- efterår 2020 • Pulje 321
Sulsted Stadion
Skibsby-Højene IF
Sulsted Stadion
15.
lørdag
10.00
Tårs/Ugilt IF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 941
SCO Park
Skibsby-Højene IF
SCO Park
15.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 265
Hjørring IF's Anlæg
Lundergård IU
Hjørring IF's Anlæg
15.
lørdag
10.30
Hjørring IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (13) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 265
Hjørring IF's Anlæg
Skibsby-Højene IF
Hjørring IF's Anlæg
15.
lørdag
11.30
Hjørring FK (1)
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 721
Hjørring IF's Anlæg
Skibsby-Højene IF
Hjørring IF's Anlæg
15.
lørdag
12.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
Højene Hallen
Lystrup IF/Virup IF
Højene Hallen
15.
lørdag
12.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2006) 11M - efterår 2020 • Pulje 521
Højene Hallen
IF Skjold Sæby
Højene Hallen
15.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 23
Højene Hallen
Hjørring AIK Frem
Højene Hallen
15.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 471
Højene Hallen
SIF/BTI
Højene Hallen
15.
lørdag
14.00
BAMSIF
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 47
Astrup/Sønderskov Hallen
Skibsby-Højene IF (1)
Astrup/Sønderskov Hallen
16.
søndag
11.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 455
Højene Hallen
JIF/SIV
Højene Hallen
16.
søndag
12.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (2002-03) 11M- efterår 2020 • Pulje 311
Højene Hallen
TSV
Højene Hallen
17.
mandag
18.30
LKB/Gistrup
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 901
Gistrup Idrætscenter
Skibsby-Højene IF
Gistrup Idrætscenter
17.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
M+40
Vendelboerne Veteraner 2020 • Pulje A
Højene Hallen
Hjørring AIK Frem (1)
Højene Hallen
17.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 48
Højene Hallen
Tårs/Ugilt IF
Højene Hallen
17.
mandag
19.00
Skagen IK
Herrer
U14
U14 Drenge C (07) 8M - Efterår 2020 • Pulje 7
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
17.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
Senior
Kvinder C1 (15+) 7M - Efterår 2020 • Pulje 40
Højene Hallen
Lundergård IU
Højene Hallen
17.
mandag
19.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
Senior
Kvinder C2 (15+) 7M - Efterår 2020 • Pulje 45
Højene Hallen
Hjørring AIK Frem
Højene Hallen
18.
tirsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 641
Højene Hallen
Team Horne-Hirtshals
Højene Hallen
18.
tirsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U14
U14 Piger C (07) 8M - Efterår 2020 • Pulje 60
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
18.
tirsdag
19.00
Lundergård IU
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 47
Lundergårdhallen
Skibsby-Højene IF (1)
Lundergårdhallen
19.
onsdag
17.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M Hverdag - Efterår 2020 • Pulje 215
Horne Stadion
Team Horne-Hirtshals
Horne Stadion
19.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (06) 8M - Efterår 2020 • Pulje 5
Højene Hallen
Vejgaard B
Højene Hallen
19.
onsdag
18.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U13
U13 Piger C (08) 8M - Efterår 2020 • Pulje 63
Højene Hallen
ØVI/TTB
Højene Hallen
19.
onsdag
18.15
Stidsholt IF
Herrer
U17
U16/U17 Drenge C (04) 8M - Efterår 2020 • Pulje 1
Stidsholt Ungdomsskole
Skibsby-Højene IF
Stidsholt Ungdomsskole
19.
onsdag
18.50
Bagterp IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (11) 5M Hverdag - Efterår 2020 • Pulje 215
Horne Stadion
Skibsby-Højene IF
Horne Stadion
19.
onsdag
19.00
Brønderslev IF
Herrer
M+32
Vendelboerne Oldboys 2020 • Pulje B
Arena Kop & Kande
Skibsby-Højene IF
Arena Kop & Kande
19.
onsdag
19.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 23
Højene Hallen
Hjørring IF
Højene Hallen
20.
torsdag
17.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M Hverdag - Efterår 2020 • Pulje 113
Højene Hallen
Vraa/Børglum IF
Højene Hallen
20.
torsdag
18.10
ØVI/TTB
Herrer
U11
U11 Drenge C (10) 8M Hverdag - Efterår 2020 • Pulje 113
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
21.
fredag
18.30
Skagen IK
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 3 (2002-03) 11/9M- efterår 2020 • Pulje 321
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
21.
fredag
19.00
Poulstrup Vrejlev 81 (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 48
Vrejlev/Hæstrup Hallen
Skibsby-Højene IF (2)
Vrejlev/Hæstrup Hallen
22.
lørdag
10.00
Brønderslev IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 201
Aabybro Idrætscenter
Skibsby-Højene IF
Aabybro Idrætscenter
22.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M Weekend - Efterår 2020 • Pulje 205
Højene Hallen
GVL Løkken
Højene Hallen
22.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U10
U10 Piger B-C (11) 5M Weekend - Efterår 2020 • Pulje 221
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Frederikshavn fI
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
22.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 247
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF (2)
Schlie Arena
22.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U9
U9 Piger B/C (12) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 277
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
22.
lørdag
10.00
AaB
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2B (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 613
AaB's Anlæg
Skibsby-Højene IF
AaB's Anlæg
22.
lørdag
10.00
Skagen IK
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M Weekend - Efterår 2020 • Pulje 203
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
22.
lørdag
10.40
Bagterp IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 105
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF
Schlie Arena
22.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U11
U11 Piger (10) 5M - Efterår 2020 • Pulje 201
Aabybro Idrætscenter
Aabybro IF
Aabybro Idrætscenter
22.
lørdag
10.40
Bagterp IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (11) 5M Weekend - Efterår 2020 • Pulje 205
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
22.
lørdag
10.40
Bagterp IF
Kvinder
U10
U10 Piger B-C (11) 5M Weekend - Efterår 2020 • Pulje 221
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
22.
lørdag
10.40
Lundergård IU
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 247
Schlie Arena
Skibsby-Højene IF (1)
Schlie Arena
22.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF (2)
Herrer
U9
U9 Drenge B (12) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 247
Schlie Arena
Bagterp IF
Schlie Arena
22.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF
Herrer
U10
U10 Drenge A2 (11) 5M Weekend - Efterår 2020 • Pulje 203
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
Frederikshavn fI
Sparekassen Vendsyssel Arena (Skagen)
22.
lørdag
11.00
BTI/SIF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 641
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Vendsyssel Arena, Sindal
22.
lørdag
11.20
Skibsby-Højene IF
Herrer
U11
U11 Drenge B (10) 8M - Efterår 2020 • Pulje 105
Schlie Arena
Team Horne-Hirtshals
Schlie Arena
22.
lørdag
11.20
Bagterp IF
Kvinder
U9
U9 Piger B/C (12) 5M - Weekend - Efterår 2020 • Pulje 277
Højene Hallen
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen
22.
lørdag
11.30
Bagterp IF
Herrer
U12
U12 Drenge A2 (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 17
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
22.
lørdag
12.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 771
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
22.
lørdag
13.00
Skibsby-Højene IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 721
Højene Hallen
Hjørring FK (2)
Højene Hallen
22.
lørdag
13.30
Tårs/Ugilt IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2020 • Pulje 23
SCO Park
Skibsby-Højene IF
SCO Park
22.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 471
Højene Hallen
Brønderslev IF
Højene Hallen
22.
lørdag
13.30
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U13
U13 Piger Liga 2 (2008) 8M - efterår 2020 • Pulje 941
Højene Hallen
Aabybro IF
Højene Hallen
22.
lørdag
15.30
Skibsby-Højene IF (1)
Herrer
Senior
Herrer Serie 4 - Efterår 2020 • Pulje 47
Højene Hallen
Kvissel-Ravnshøj IF
Højene Hallen
23.
søndag
13.00
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U12
U12 Piger A-B (09) 8M - Efterår 2020 • Pulje 67
Højene Hallen
Fortuna Hjørring
Højene Hallen
23.
søndag
13.30
Hornbæk SF
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 2 (2005) 11M - efterår 2020 • Pulje 455
Volkswagen Park Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Volkswagen Park Kunstgræs
23.
søndag
13.30
Skibsby-Højene IF
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 (2007) 11M - efterår 2020 • Pulje 901
Højene Hallen
St. Restrup IF
Højene Hallen
23.
søndag
16.00
AaB
Herrer
U19
U19 Drenge Liga 2 (2002-03) 11M- efterår 2020 • Pulje 311
AaB's Anlæg
Skibsby-Højene IF
AaB's Anlæg