Menu

Ikast Cup 2023

image

Kommende kampe
Marts 2024
2.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 11:11 - Vinter • Pulje 123
Højene Hallen Kunstgræs
Biersted/Nørhalne/Vadum
Højene Hallen Kunstgræs
2.
lørdag
12.00
SHI/BTI
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2008) 11:11 - Vinter • Pulje 21
Højene Hallen Kunstgræs
HEI
Højene Hallen Kunstgræs
2.
lørdag
14.00
Skibsby-Højene IF (L3)
-
Kvinder
U17
U17 Piger Liga 2/3 (2007-08) 11:11 - Vinter • Pulje 152
Højene Hallen Kunstgræs
Aalborg KFUM
Højene Hallen Kunstgræs
2.
lørdag
15.30
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen Kunstgræs
Hjørring IF (1)
Højene Hallen Kunstgræs
3.
søndag
09.00
Lundergård IU
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 30
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Skibsby-Højene IF
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
3.
søndag
09.00
Skibsby-Højene IF (B)
-
Kvinder
U9
U9 Piger B/C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 231
Hjørring Kunstgræsbane
Nørresundby FB (B)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
09.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 112
Hjørring Kunstgræsbane
Voersaa IF
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
09.30
Bagterp IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 72
Højene Hallen Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen Kunstgræs
3.
søndag
09.30
Fortuna Hjørring (B)
-
Kvinder
U9
U9 Piger B/C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 231
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (B)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
09.30
Brønderslev IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 112
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
09.40
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 30
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Vodskov IF
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
3.
søndag
10.00
Brønderslev IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - Vinter • Pulje 81
Brønderslev Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Brønderslev Kunstgræsbane
3.
søndag
10.00
St. Restrup IF (B)
-
Kvinder
U9
U9 Piger B/C Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 231
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (B)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 112
Hjørring Kunstgræsbane
Hjørring IF
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
10.20
Skalborg SK
-
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering (2012) - 4. stævne • Pulje 30
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Skibsby-Højene IF
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
3.
søndag
10.30
Horne KFUM
-
Herrer
U9
U9 Drenge B Kunstgræs (2015) 5M (2./3. marts) • Pulje 72
Højene Hallen Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen Kunstgræs
3.
søndag
10.30
Fortuna Hjørring (A)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 221
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (A)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
10.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 144
Hjørring Kunstgræsbane
IF Skjold Sæby
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
11.00
Skibsby-Højene IF (A)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 221
Hjørring Kunstgræsbane
Nørresundby FB
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
11.00
Sulsted IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 144
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
11.15
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 14
Højene Hallen Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen Kunstgræs
3.
søndag
11.30
Aabybro IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 221
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF (A)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
11.30
Hjørring IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C Kunstgræs (2016) 5M (2./3. marts) • Pulje 144
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
11.45
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 14
Højene Hallen Kunstgræs
Hjørring IF
Højene Hallen Kunstgræs
3.
søndag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 101
Hjørring Kunstgræsbane
Hjørring IF (1)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
12.15
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 14
Højene Hallen Kunstgræs
Frederikshavn fI
Højene Hallen Kunstgræs
3.
søndag
12.40
St. Restrup IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 101
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
13.00
B52/Aalborg
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 42
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
3.
søndag
13.00
IF Fremad Nørhalne
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 4
Aabybro Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Aabybro Kunstgræsbane
3.
søndag
13.20
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U11
U11 Drenge kunstgræsturnering (2013) - 4. stævne • Pulje 101
Hjørring Kunstgræsbane
Frederikshavn fI (2)
Hjørring Kunstgræsbane
3.
søndag
13.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 42
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
IF Skjold Sæby
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
3.
søndag
14.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C Kunstgræs (2014) 5M (2./3. marts) • Pulje 42
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
TSV
B52/Aalborg Fodbold Club Kunstgræs
6.
onsdag
18.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen Kunstgræs
Nørresundby FB (2)
Højene Hallen Kunstgræs
9.
lørdag
11.00
FK Alliancen (L3)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3/4 (08) TT / 3 kampe • Pulje 24
Hals FS Kunstgræs
Skibsby-Højene IF (L4)
Hals FS Kunstgræs
9.
lørdag
13.00
Skibsby-Højene IF (L3)
-
Kvinder
U17
U17 Piger Liga 2/3 (07) TT / 3 kampe • Pulje 42
Højene Hallen Kunstgræs
FK Alliancen (L3)
Højene Hallen Kunstgræs
9.
lørdag
14.30
HEI
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2008) 11:11 - Vinter • Pulje 21
Invita Park Kunstgræs, Skæring
SHI/BTI
Invita Park Kunstgræs, Skæring
9.
lørdag
15.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 4
Højene Hallen Kunstgræs
Voersaa IF
Højene Hallen Kunstgræs
9.
lørdag
15.00
Bagterp IF
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 3 kampe • Pulje 8
Hjørring Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hjørring Kunstgræsbane
10.
søndag
12.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (11) TT / 3 kampe • Pulje 37
Højene Hallen Kunstgræs
Jetsmark IF
Højene Hallen Kunstgræs
10.
søndag
14.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen Kunstgræs
Hirtshals B
Højene Hallen Kunstgræs
10.
søndag
16.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (10) TT / 3 kampe • Pulje 31
Højene Hallen Kunstgræs
IF Skjold Sæby
Højene Hallen Kunstgræs
13.
onsdag
18.30
Hirtshals B
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (07) TT / 3 kampe • Pulje 23
Hirtshals Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hirtshals Kunstgræsbane
14.
torsdag
19.00
Sindal IF
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 5 kampe • Pulje 4
Sparekassen Danmark Arena, Sindal
Skibsby-Højene IF
Sparekassen Danmark Arena, Sindal
14.
torsdag
19.00
GVL Løkken
-
Herrer
Senior
Herre Serie 4 TT / 3 kampe • Pulje 8
Løkken Stadion
Skibsby-Højene IF
Løkken Stadion
14.
torsdag
19.15
Skibsby-Højene IF (5)
-
Herrer
Senior
Herre Serie 2 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen Kunstgræs
Nørresundby FB (7)
Højene Hallen Kunstgræs
15.
fredag
18.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U17
U17 Piger Liga 3 / Træningskamp • Træningskamp
Højene Hallen Kunstgræs
Fortuna Hjørring (2)
Højene Hallen Kunstgræs
15.
fredag
19.30
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U17
U17 Piger C / Træningskamp 8:8 • Træningskamp
Højene Hallen Kunstgræs
Fortuna Hjørring
Højene Hallen Kunstgræs
16.
lørdag
10.00
Hirtshals B
-
Herrer
U11
U11 Drenge B (13) 8:8 TT • Pulje 20
Hirtshals Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Hirtshals Kunstgræsbane
16.
lørdag
10.00
Bagterp IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge C/Begynder (14) 5:5 TT • Pulje 33
Vrå Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Vrå Kunstgræsbane
16.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (15) 5:5 TT • Pulje 37
Horne Stadion
Horne KFUM
Horne Stadion
16.
lørdag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (15) 5:5 TT • Pulje 39
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
Bangsbo Freja
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
16.
lørdag
10.00
Biersted/Nørhalne
-
Herrer
U9
U9 Drenge C/Begynder (15) 5:5 TT • Pulje 41
Bagterp Idrætsanlæg
Skibsby-Højene IF
Bagterp Idrætsanlæg
16.
lørdag
10.40
Poulstrup Vrejlev 81
-
Herrer
U10
U10 Drenge C/Begynder (14) 5:5 TT • Pulje 33
Vrå Kunstgræsbane
Skibsby-Højene IF
Vrå Kunstgræsbane
16.
lørdag
10.40
Biersted/Nørhalne
-
Herrer
U9
U9 Drenge A (15) 5:5 TT • Pulje 37
Horne Stadion
Skibsby-Højene IF
Horne Stadion
16.
lørdag
10.40
Horne KFUM
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (15) 5:5 TT • Pulje 39
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
Skibsby-Højene IF (1)
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
16.
lørdag
10.40
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge C/Begynder (15) 5:5 TT • Pulje 41
Bagterp Idrætsanlæg
Nørresundby FB
Bagterp Idrætsanlæg
16.
lørdag
13.00
Skibsby-Højene IF (2)
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (15) 5:5 TT • Pulje 39
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
Bagterp IF
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
16.
lørdag
13.40
Jetsmark IF
-
Herrer
U9
U9 Drenge B (15) 5:5 TT • Pulje 39
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
Skibsby-Højene IF (2)
Sparekassen Danmark Arena (Sæby)
16.
lørdag
14.15
Vodskov IF (L3)
-
Kvinder
U17
U17 Piger Liga 2/3 (07) TT / 3 kampe • Pulje 42
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
Skibsby-Højene IF (L3)
Luksusbaby Kunst (Vodskov)
17.
søndag
09.30
Vraa/Børglum IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (16) 5:5 TT • Pulje 46
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
17.
søndag
10.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (14) 5:5 TT • Pulje 28
Højene Hallen Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen Kunstgræs
17.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF (1)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (14) 5:5 TT • Pulje 35
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Lundergård IU
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
17.
søndag
10.00
Skibsby-Højene IF
-
Kvinder
U9
U9 Piger C/Begynder (15) 5:5 TT • Pulje 45
Gistrup kunstgræsanlæg
St. Restrup IF
Gistrup kunstgræsanlæg
17.
søndag
10.00
Aars IK
-
Herrer
U8
U8 Drenge A (16) 5:5 TT • Pulje 46
NFB Kunstgræs Lindholm
Skibsby-Højene IF
NFB Kunstgræs Lindholm
17.
søndag
10.00
Hjallerup IF (2)
-
Herrer
U8
U8 Drenge C/Begynder (16) 5:5 TT • Pulje 49
Horne Stadion
Skibsby-Højene IF
Horne Stadion
17.
søndag
10.15
Aalborg Freja
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (11) TT / 3 kampe • Pulje 37
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
Skibsby-Højene IF
Steka Bolig Park (Aalborg Freja)
17.
søndag
10.30
TSV
-
Herrer
U11
U11 Drenge C/Begynder (13) 8:8 TT • Pulje 23
Vestbjerg Hallen
Skibsby-Højene IF
Vestbjerg Hallen
17.
søndag
10.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U8
U8 Drenge C/Begynder (16) 5:5 TT • Pulje 49
Horne Stadion
Hjallerup IF (1)
Horne Stadion
17.
søndag
10.40
Voersaa IF
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (14) 5:5 TT • Pulje 35
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Skibsby-Højene IF (2)
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
17.
søndag
10.40
Skalborg SK
-
Kvinder
U9
U9 Piger C/Begynder (15) 5:5 TT • Pulje 45
Gistrup kunstgræsanlæg
Skibsby-Højene IF
Gistrup kunstgræsanlæg
17.
søndag
11.20
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge A (14) 5:5 TT • Pulje 28
Højene Hallen Kunstgræs
Frederikshavn fI
Højene Hallen Kunstgræs
17.
søndag
11.20
Skibsby-Højene IF (1)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (14) 5:5 TT • Pulje 35
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Voersaa IF
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
17.
søndag
11.20
Skibsby-Højene IF (2)
-
Kvinder
U10
U10 Piger B (14) 5:5 TT • Pulje 35
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
Brønderslev IF
Arena Kop & Kande (Brønderslev)
17.
søndag
11.30
BTI/SHI
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 1 (2008) 11:11 - forår 2024 • Pulje 451
Højene Hallen Kunstgræs
Herning Fremad
Højene Hallen Kunstgræs
17.
søndag
13.00
TSV
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (10) TT / 3 kampe • Pulje 31
Sulsted Stadion
Skibsby-Højene IF
Sulsted Stadion
17.
søndag
13.00
IF Skjold Sæby
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (14) 5:5 TT • Pulje 30
Højene Hallen Kunstgræs
Skibsby-Højene IF
Højene Hallen Kunstgræs
17.
søndag
13.30
Skibsby-Højene IF (L4)
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 3/4 (08) TT / 3 kampe • Pulje 24
Højene Hallen Kunstgræs
Nørresundby FB (L3)
Højene Hallen Kunstgræs
17.
søndag
14.20
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U10
U10 Drenge B (14) 5:5 TT • Pulje 30
Højene Hallen Kunstgræs
Hjørring IF
Højene Hallen Kunstgræs
17.
søndag
15.30
Skibsby-Højene IF
-
Herrer
U17
U17 Drenge Liga 3 (07) TT / 3 kampe • Pulje 23
Højene Hallen Kunstgræs
Team Østvendsyssel
Højene Hallen Kunstgræs
Luk